KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 BAğıRSAKIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 bağırsakin Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 bağırsakin Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız yağıı pas, muteber eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Fakat imdi endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve mühür işçiliği cengâverları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu inceliklı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, icraatına, güvenlik hususlarına ve çeşitli metal yüzeylerde kuvvetli pas giderme yürekin orantılı adımlara odaklanarak fasılaştırmaktadır.

Tabancaınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Sanayi Kimyasalları tarafından vüruttirilen konsantre pas sökücü solventtir. Demir ve çelik yüzeylerdeki pasla savaşım bağırsakin özel olarak formüle edilmiştir. Ancak Özkimsan'ın ürün karşı haber verirken Asayiş Bilim Formuna (SDS) temelvurmasının dirimsel önem taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi bileşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli kullanma prosedürleri üzerine kapsamlı ilimlar sunar. SDS hassaten OK-151'in belli başlı yüzeylerde yahut demir ve çeliğin huzurı düzen başka metallerle yararlanmaına üstüne sınırlamaları da belirtecektir.

Niye Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama veya daldırma kadar öbür uygulama yöntemlerine için çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Tatbikat: Püskürtme başlangıçlığı, etkilenmeyen yüzeylerle değinmeı en aza indirerek belli başlı paslanmış alanlara duygulu tatbikat gestaltlmasına imkân tanılamar.
Rantabilite: Püskürtme, daha geniş yüzey alanlarını kaplamak dâhilin henüz hızlı ve henüz normal bir yöntemdir.
Yeni baştan Infaz Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine yine kılgı, bir sprey şmeslekesiyle zahmetsiz hale gelir.
Elgin Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayla erişilmesi yaş olabilecek ibik ve yarıklara ulaşabilir.
Savaşa Tedarik: Püskürtme Öncesi Asliye Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce lüzumlu aletlere mevla evetğunuzdan emin olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Asayiş: OK-151 muhtemelen sıkı kimyasallar muhtevaerir. Her bugün eldiven, gmahiyet, ilişkin kimyasallara oranlı teneffüs cihazı ve goril giysi kadar mütenasip Zatî Kalkan Ekipman (KKD) kullanın.
Çkızılışma Yerı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek sinein elleme havalandırılan bir düzlük seçin. Mümkünse engelsiz havada çtuzakışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı su sıçramasından kollamak bağırsakin plastik örtü yahut damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme anlayışlemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya yağı kesmek dâhilin yüzeyi evetğ giderici yahut sabun ve sutaş ile temizleyin. Yüzeyin top kurumasını bekleyin.
Test (İsteğe bağlı): Özellikle maliyetli yüzeyler derunin veya gereç uyumluluğundan sakıncasız olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini kullanmak bağırsakin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Gerçek Sprey Şmaslahatesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme başlangıçlığıyla yanında gelmese bile, optimum pratik yürekin kimyasallara dayanıklı bir sprey şfiilesi kullanabilirsiniz. Sprey şmedarımaişetesi seçer şu faktörleri bakış önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı başüstüneğundan yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) şişeyi tercih edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, tatbik esnasında henüz iyi arama sağlamlar.
Kapasite: Eldeki projeye reva bir şkâre boyutu seçin.
Püskürtme Sanatı: OK-151'i çalıştırmak İçin Adım Aşama Kılavuz

OK-151'in püskürtme hizmetleminin dökümü zirda verilmiştir:

Hazırlık: KKD'nizi, sprey şmeslekesini (üretici tarafından menfi belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve mukteza sililik vesaitını toplayın. Mütenasip havalandırmayı sağlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Düzlükı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santimetre (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana dosdoğru yönlendirin.
Gani Bir şümul Uygulayın: Paslı bölgeye bir güzel ve bedel bir kez OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen süre boyunca sihrini göstermesine mezuniyet verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine rabıtlı olarak değanlayışebilir.
Karıştırma (İsteğe Rabıtalı): İnatçı pas dâhilin, çözeltinin bir müddet beklemesine icazet verdikten sonrasında yüzeyi uçukçe çalkalamak kucakin ötümsüz bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçacıklarının gevşemesine yardımcı olur.
Nötralizasyon (İsteğe ilişkilı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu henüz fazla korozyonun önlenmesine yardımcı olabilir.

Report this page